DRUŠTVENO KORISNO UČENJE

U okviru aktivnosti DKU-a, a u cilju  obilježavanja značajnih datuma, učenici I-5 razreda su  sa supervizorom Dajdžić Safetom posvetili vrijeme obilježavanju Svjetskog dana jabuke, 20.oktobra.

Naime, dali su mali doprinos u cilju promocije zdravstvenih kvaliteta i demonstracije nekih sorti jabuke, kratkom prezentacijom i online razgovorom u  kojem je učenicima tog razreda  skrenuta pažnja na prirodno bogatstvo koje nam je pri ruci.

Na ovaj način skrenuli su pažnju na važnost jabuke u prehrani učenicima u svom razredu a to planiraju  učiniti i u ostalim prvim razredima, Tako  će podići svijest učenika o koristima jabuke –  jedne od prvih voćki koju su ljudi uspjeli kultivirati.  “Zdravlje je prioritet”, poručili su!