Novosti

Učenica naše škole prvkinja u taekwono-u

Ja sam Dzejla Makaš,članica sam taekwondo kluba Novi Grad i taekwondo treniram vec 6 godina.Prošli vikednd sam nastupila na Evropskom seniorskom prvenstvu do 21 godinu gdje sam osvojila zlatnu medalju nakon sto sam u prvom kolu pobijedila predstavnicu Hrvatske,a u finalu sam pobijedila predstavnicu Francuske velikom razlikom i time zauzela titulu Evropske prvakinje.Ovo je moja druga zlatna medalja sa evropskog prvenstva.Prvu sam osvojla 2018 na Evropskom prvenstvu koje se odrzavalo u Španiji.Pored ovih medalja imam jos mnogo značajnih medalja kao sto su zlatne medalje sa drzavnog,kantonalnog i federalnog prvenstva,drugo mjesto sa Evropskog Klubskog prvenstva i mnogobrojne medalje iz raznih zemalja sa značajnih turnira.