Posjeta članova udruženja ,,Srce za djecu oboljelu od karcinoma,,

U okviru realizacije “Društveno korisno učenja”, u srijedu 27.11.2019. našu školu su posjetili članovi udruženja “Srce za djecu oboljelu od karcinoma”. Organizatori ovog projekta su bili učenici I-1 i I-4 odjeljenja sa svojim supervizorom. Održano je predavanje profesorima o najvažnijim činjenicama vezanim za dječiji kancer, vrijeme liječenja, resocijalizacija i o onome šta škola može uraditi za takvo dijete pri njegovom povratku u školsku klupu. Dio predavanja je takođe bio poseban za učenike koji su pogledali film “Velika bijela kuća” i time upotpunili cijelu priču. Ono što je posebno izazvalo pažnju nastavnika i učenika je i samo obraćanje djece koja su govorila o svom iskustvu suočavanja sa ovom teškom bolešću. Hrabrost ovih mladih “Velikih ljudi” je izazvala snažne emocije svih prisutnih. Nastavnici su kupovinom crvenih nosića podržali rad udruženja.

[ngg src=”galleries” ids=”8” display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0”]