Novosti

Društveno korisno učenje

Na trećoj sjednici Nastavničkog vijeća, održanoj 26.septembra 2019.godine donesena je Odluka o realizaciji društveno korisnog učenja u našoj školi. Naime, u skladu sa Odlukom Ministarsva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo,br.11-04-38-13808-4 od 25.6.2019.god. Škola je u obavezi predvidjeti ovaj rad Godišnjim programom rada, imenovati supervizore sekcija i koordinatora supervizora na nivou škole.

Nastavničko vijeće je imenovalo supervizore za društveno korisno učenje, za tekuću školsku godinu: Asifa Muminović za 1-1 i 1-4 razred (turistički tehničari i kuhari) Senit Omeragić za 1-2 razred (ugostiteljski tehničari) Fatima Salihić za 1-3 razed (kuhari) Samedin Bajrović za 1-5 razred (poslastičari) Nejra Hujić za 1-6 razred (konobari) Mubina Mujačić je imenovana za koordinatora supervizora. U oviru velike volonterske akcije „Let's Do it– milion sadnica za jedan dan“, eko heroji svih generacija su se okupili u subotu, 19.oktobra na Bjelašnici, u blizini naselja Dejčići i zasadili 6700 sadnica bijelog bora. Dio ove vrijedne akcije bili su i naši učenici I-2 i I-5 razreda sa nastavnicima Bajrović Samedinom i Omeragić Senitom u okviru realizacije plana društveno korisnog učenja.

[ngg src=”galleries” ids=”3” display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0”]