Novosti

Obilježavanje Međunarodnog dana turističkih vodiča

Dana 21.02.2020. godine Aktiv ekonomske grupe predmeta Srednje ugostiteljsko-turističke škole Sarajevo je u zgradi školske radionice „Nacional“ obilježio Međunarodni dan turističkih vodiča.

Tim povodom provedene su slijedeće aktivnosti:

  • izrađeni su plakati (4 plakata) na kojima su prikazane turističke atrakcije pojedinih mjesta u BiH: Konjica, Trebinja, Bihaća, Blagaja, Počitelja, Kravica,
  • urađeni su video materijali (4 videa) na kojima su prikazane najpoznatije turističke atrakcije Konjica, Trebinja, Bihaća, Blagaja, Počitelja, Kravica,
  • izrađeni su natpisi za kabinete sa nazivom mjesta koje će biti prezentovano i promovisano u tom kabinetu (za 4 kabineta),
  • izrađeni su „džepići za letke“ u različitim bojama,
  • izrađena su slova „21.februar – Međunarodni dan turističkih vodiča“, kao ukras na ulazu u školsku radionicu Nacional,
  • izrađen je plakat na temu Međunarodnog dana turističkih vodiča,
  • izrađen je letak na temu Međunarodnog dana turističkih vodiča,
  • učenici II1 odjeljenja su obilježili Međunarodni dan turističkih vodiča zajedno sa učenicima Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje obilazeći turističke znamenitosti dijela Starog Grada.
[ngg src=”galleries” ids=”15” display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0”] [ngg src=”galleries” ids=”16” display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0”] [ngg src=”galleries” ids=”17” display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0”]

Međunarodni dan turističkih vodiča se obilježava besplatnim razgledanjem grada kako za lokalno stanovništvo tako i za turiste koji su tada u posjeti gradu. Cilj je skrenuti pažnju široj javnosti o historijskoj i kulturnoj baštini za razvoj turizma u našem gradu. U skladu sa tim i učenici naše škole sa nastavnicom Bahrom Pašić, su obilježili Međunarodni dan turističkih vodiča zajedno sa učenicima Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje obilazeći turističke znamenitosti dijela Starog Grada. U sklopu turističke ture obišli su: Carevu džamiju, Crkvu sv. Ante, Inat kuću, Vijećnicu, ulicu Kazandžiluk i Sebilj, a naši učenici su bili u ulozi turističkih vodiča. Tom prilikom naši učenici su im uručili i mali poklon i izrazili želju za međusobnom saradnjom i u budućnosti.

Učenici II1 odjeljenja sa nastavnicima i učenicima Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje

Sarajevo, 25.02.2020.

Mujačić Mubina, Pašić Bahra, Salihić Fatima, Jusić Selma, Hujić Nejra

Aktiv ekonomske grupe predmeta