DKU – Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Učenici I3 odjeljenja 24.02.2021, sudjelovali su  u kampanji borbe protiv vršnjačkog nasilja. Tim povodom su  putem meeta održali radionicu/pričaonicu na temu vršnjačkog nasilja.

Profesorica Nejra Hujić sa  učenicima je razgovarala o tome koje vrste nasilja postoje, kako prepoznati i reagovati na vršnjačko nasilje u školama i zajednicama, te što učiniti u slučaju da smo mi, ili netko u našem okruženju, žrtva nasilja. Posebna pažnja se posvetila Cyber byllingu – nasilju na društvenim mrežama.

Učenici su svojim aktivnim sudjelovanjem podržali ovu inicijativu koja se obilježava od 2007. godine kada je jedan dječak u Kanadi zbog dolaska u školu u ružičastoj majici bio izložen vršnjačkom nasilju. Uspostavilo se da je majica bila simbol dječakove podrške svojoj majci koja je bolovala od karcinoma dojke. Školski vršnjaci su odlučili da dignu svoj glas protiv nasilnika i solidarizuju se sa zlostavljanim dječakom tako što su se naredni dan svi u školi pojavili u ružičastim majicama.

Kako bi podigli svijest svojih vršnjaka o ovom problemu, učenici su odlučili ovaj dan obući ružičaste majice.