Novosti

Svjetski dan turizma

Obilježavanje Svjetskog dana turizma u našoj školi

Svjetski dan turizma obilježava se 27. septembra prigodnim manifestacijama sa svrhom podizanja svijesti o ulozi turizma u međunarodnoj zajednici i njegovom uticaju na društvene, kulturne, političke i ekonomske vrijednosti širom svijeta.

Ovogodišnji Svjetski dan turizma obilježava se na temu: “Turizam za inkluzivni rast”, naglašavajući činjenicu da je ljudski resurs najvažniji faktor uspješnog poslovanja.

Učenice IV1 odjeljenja naše škole: Jašarević Dalila, Tabak Naida, Ahmetspahić Amina i Hujić Lamija, uz pomoć nastavnica Bahre Pašić i Fatime Salihić, su se odazvale na poziv Svjetske turističke organizacije (UNWTO) i uključile u ovogodišnje obilježavanje Svjetskog dana turizma, slanjem fotografija koje najbolje prikazuju čitav lanac vrijednosti, od proizvođača suvenira, preko menadžera hotela do turističkih vodiča.