Novosti

MEĐUNARODNI DAN TURISTIČKIH VODIČA

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana turističkih vodiča, danas su učenice IV-1 odjeljenja: Ahmetspahić Amina, Bašović Lamija, Guta Amina, Jašarević Dalila, Lozo Tina, Mustagrudić Zehra, Osmanagić Amira, Rizvić Nejra, Šljivo Adla i Tabak Naida, uz koordinaciju nastavnica Pašić Bahre i Salihić Fatime, upriličile druženje sa učenicima Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje u našoj školi. Tom prilikom učenici su se međusobno upoznali i probali poslastice koje su za njih pripremili učenici I-5 odjeljenja uz nadzor nastavnice Sejtarija Elvedine i učenici II-6 odjeljenja uz nadzor Muhović Alje. Letke osmišljene kreativnim idejama naših učenika o turističkim atrakcijama grada Sarajeva smo podijelili učenicima.
Nakon druženja, u cilju podizanja svijesti o važnosti profesije turističkog vodiča i razvoja turizma grada Sarajeva, učenici su, u pratnji nastavnica: Pašić Bahre, Salihić Fatime i Hujić Nejre, krenuli u obilazak okolnih atrakcija. Naše učenice su na kreativan način uzele ulogu turističkih vodiča.
Ovim putem JU „Srednja ugostiteljsko- turistička škola” čestita svim turističkim vodičima 21. februar – Međunarodni dan turističkih vodiča.